+ 86-574-86816805
banner1
banner2英文
banner3

Focusway Алуминиум Die Cast

Ningbo Focusway Машини копродукции, Ltd е професионална алуминиум Леене делови и сервис снабдувач. Таа им нуди на еден-стоп OEM услуга, од алатките, Леене, машинска обработка, површинска обработка, до складирање и испорака. Таа, исто така, обезбедува и други се однесуваат на производи и услуги во согласност со барањата на клиентите.

Focusway лоцира во Beilun Ningbo, кој е еден од најважните пристаниште и леење индустрија база на Кина. Фирмата е основана во 2013 година, зафаќа 13000 ㎡and има околу 120 вработени сега.

Од своето основање, Focusway чува брзиот развој година во година на сметка на тоа е професионален капацитет за производство, ригорозни работа став, и задоволително ...

повеќе +

производ дисплеј

повеќе +
полнење објект
капак камера
Ладилник
Велосипед паркинг штанд
центар тркала
Контрола случај на нова енергија
влезот колектор
Аудио плеер
Електрична контрола кутија
куќиштето на светлата улица
куќиштето на светлата улица

екипата +

Teamworking и ефикасно функционирање се вистински приказ на овој менаџерски тим. Младите членови со просечна возраст од триесетина години, се полни со страст, следејќи совршеност, и е подготвен за преземање на одговорностите.

повеќе >>
 • TEAM1
 • маркетинг

  повеќе +

  изложба

  Е-трговија платформа

  клиент посета

  Контрола на квалитет +

  Квалитетот на производот е животот на претпријатието. Focusway придава големо значење на квалитетот од нејзиното основање, поставување на силен тим КК со редовна обука, изградба на лабораторија за видови на откривање, градење на ISO9001 квалитетен менаџмент систем, а сега е во IATF16949 проверка ...

  повеќе >>

  откривање на инструмент

  Прецизност, континуирано подобрување, прв клиент.

  Quality1

  откривање на инструмент

  Прецизност, континуирано подобрување, прв клиент.

  откривање на инструмент

  Прецизност, континуирано подобрување, прв клиент.

  Почитувај

  Обидете се потрудиме да се постигне висината на бренд и живот.